Évelő · család: Lamiaceae
Salvia nemorosa

Röviden 10 másodperc alatt elolvasható
Salvia nemorosa (évelő) felnőttkorában 0,4–0,9 m magasra és 0,3–0,45 m szélesre nő. Legjobb helye: napos – félárnyékos, talaj: száraz – normál. Virágzás: június–szeptember; virágszín: lila, kék, rózsaszín vagy fehér. Fagytűrés: −32 °C-ig.
× szélesség 0,3–0,45 m
Hova ültesse
Napfény, talaj, fagy.
Legjobb helye: napos – félárnyékos, talaj: száraz – normál. Fagytűrés: −32 °C-ig.
Napfény
Több helyet is elvisel — válasszon a kert többi része szerint.
Talaj és víz
száraz – normál · öntözés: kevés
Talaj: agyagos-vályogos, homokos
Fagy
Egy átlagos telet a szabadban kibír.
Mennyi helyet foglal
Felnőttkori méret.
A kifejlett növény egy ember mellett (175 cm).
Az ember mellett
Körülbelül 2–5 év alatt éri el a felnőtt méretet. A végső méret a fajtától és a helytől függ — a legkisebbtől a legnagyobbig adjuk meg a tartományt.
Naptár
Mit csináljon és mikor.
Hónapok Közép-Európára. A vonal az aktuális hónapot mutatja.
Az egész év egy pillantásra
Virágzás
június–szeptember · lila, kék, rózsaszín vagy fehér
Metszés
az elvirágzott virágok eltávolítása (június–augusztus)
Ültetés
konténerből: március–május, szeptember–november
Védelem télen
nem szükséges
Áttelelés
A telet segítség nélkül.
Védelem nélkül áttelel a szabadban, −32 °C-ig bírja a fagyot.
- Nem igényel védelmet
- Fagytűrés −32 °C-ig
- Télen visszahúzódik, tavasszal újra kihajt
Mivel kombinálja
Azonos igények, más virágzás.
Ugyanazt a napfényt és talajt igénylik, és más hónapokban virágoznak — így az ágyás tovább virágzik.

Lobelia erinus
0,15–0,25 m
színeváltó kutyatej
0,3–0,45 m
sárga nárcisz
0,3–0,46 mKész kombinációk a Studióból, amelyekben szerepel: Salvia nemorosa




Lila levendula és zsálya ezüstös csenkesz fölött, ősszel rózsaszín…




Rózsaszín kasvirágok és kék zsálya lengedező füvek között, amelyek…





Bazsarózsák, harangláb, völgycsillag és gólyaorr — romantikus,…





Macskamenta, zsálya és kasvirág kék-rózsaszín keveréke, amely…





Szellőrózsák, varjúháj és alacsony kék virágok nyílnak, amikor a…
Gyakran kérdezik
Gyors válaszok.
Mikor virágzik a(z) Salvia nemorosa?
Virágzás: Június–szeptember; virágszín: lila, kék, rózsaszín vagy fehér.
Elviseli a(z) Salvia nemorosa az árnyékot?
Elviseli a félárnyékot (3–6 óra napfény), a teljes árnyékot nem.
Mennyi helyet igényel a(z) Salvia nemorosa?
Felnőttkorában 0,3–0,45 m széles és 0,4–0,9 m magas; ajánlott tőtávolság: 35 cm.
Áttelel a(z) Salvia nemorosa a szabadban?
Igen, védelem nélkül, −32 °C-ig bírja a fagyot.
Honnan származnak az adatok
Az adatok tájékoztató jellegűek — még további forrásokkal vetjük össze őket. Utoljára ellenőrizve: 2026. október 14..
Források megjelenítése (19)
- NC State Extension Gardener Plant Toolbox
- RHS Plant Finder
- Chicago Botanic Garden Plant Finder
- EPPO Reporting Service — update of the EU list of invasive alien species
- Bamberger Staudengarten (Strobler), katalóg
- Gärtnerei Strickler, katalóg
- Foerster-Stauden, katalóg
- Sarastro Stauden, katalóg
- Missouri Botanical Garden PlantFinder
- Iowa State Extension - How to Plant Perennials
- RHS - How to grow perennial plants
- Perennials.com
- RHS
- Cavanos
- RHS
- Ashcroft Perennials
- Bulbs Garden
- Devil Mountain Nursery
- Perennials.com
Hasonló növények















